Adam 'Taisum' Musiatewicz Adam 'Taisum' Musiatewicz 11.07.2020
Kategorie: Kawa Media Ludzie
Skomentuj: 0

#przeczyścilamniekawa

* Wszystkie dziwnie zapisane słowa, są pisane w pełni świadomie. Taką mamy gwarę.

Nie, to nie jest moje odczucie po wypiciu porannej kawy. To zwrot, który jest bardzo ściśle związany ze współczesną warszawską kulturą kawową.

Duet. Ona i On. Bibliotekoznawca i pracownik naukowy. Ona pisząca teksty i śpiewająca, On tworzący muzykę i akompaniujący. Ona Teściowa, On Zięć. Kierowniczko, kierowniku, przedstawiam Warsiawski Duet „Teściowa śpiewa”.

tesciowa

Tak w skrócie można opisać amatorski duet Beaty Łubczonek i Marcina Milanowicza. Marcin – Parczewiak z urodzenia, co i mi jest bliskie, jako że to rodzinne miasto mojego Taty. Beata to rodowita Warszawianka z Mokotowa, zakochana w Warszawie i jej mieszkańcach, nie tylko rdzennych ale także i tych przyjezdnych, co to Warszawę poważają. Przez pewien dłuższy czas pisała swoje teksty do szuflady, choć próbkę Jej talentu mogło poznać grono znajomych, podczas imprez czy okolicznościowych grilli. Na szczęście teksty nie zaległy na stałe na dnie szuflady, odkrył je obecny zięć. Marcinowi spodobał się styl Teściowej i choć początkowo szło niesporo, to wkrótce impuls do wspólnego tworzenia dał Im konkurs na „szlagier dla Warszawy”. „Warszawski Słoik” wzbudził wśród wielu kontrowersje według starożytnej zasady „uderz stół a nożyce się odezwą” i choć tym razem nie wygrali, to jednak ich piosenka zdobyła uznanie w sieci.

Dobra, dobra i gdzie tu kultura kawowa powiecie. Otóż Beata lubi chodzić do kawiarni, obserwować warszawskie życie i mieszkańców stolycy. Nie można więc było nie zauważyć, jak wielkie zmiany dokonują się w naszym codziennym życiu, a szczególnie w gastronomii. Ten trend opisali i zagrali w kolejnej piosence, która można tak powiedzieć jest już w ich twórczości określona mianem „kultowa”. Mowa o szlagierze „Gastronomia”. Posłuchajcie i zwróćcie szczególną uwagę na druga zwrotkę.

Oooooo tak, ten rozwijający się trend baristyczny nie uszedł oka teściowej. Blogerom też się dostało, więc ja osobiście mogę się czuć podwójnie zaszczycony. I choć teraz raczej zdjęcia wrzucamy na Insta, ale co tam.

Swój repertuar, który po roku rozrósł się do 14 piosenek, a dzisiaj znacząco więcej, przedstawiają na koncertach w całej Polsce. Aktualności i koncerty możecie poobserwować na ich profilu „fejsbukowym”: Teściowa Śpiewa. Ale to nie koniec powiązań „TŚ” z kawą. Tytuł tego posta pochodzi bowiem z kolejnego przeboju, który mówi o popularnym zjawisku „hasztagowania”. Jak więc możecie zauważyć, tematyka jest na wskroś współczesna i zajmująca. Poniżej tekst piosenki:

Hasztag

Tyle się w twoim życiu dzieje że nie nadążysz hasztagować,

wczoraj to miałaś seks udany dziś będziesz grzyby marynować,

ciotka się cztery dni spóźniła a przecież miała być w sobotę

na szczęście hasztaga wrzuciła last minute lecę samolotem

bo każden kto nie jest łamaga na okolyczność daje hasztaga

   ref: Więc jeśli też masz tak masz tak, to prędko daj hasztag hasztag

          to prędko daj hasztag hasztag, jeżeli masz tak. x2

Ohasztagować trzeba szybko że jadło się fryteczki z rybką

i gdy na plaży wiatr wysmagał, obowiązkowo dać hasztaga

Shopping i clubbing – bardzo proszę w te pędy hasztaga nanoszę

trzeba się dzielić przeżyciami z innymi użytkownikami

bo każden kto nie jest łamaga na okolyczność daje hasztaga

   ref: Więc jeśli też masz tak……

Twej egzystencji doda blasku mała drabinka,

skromny znaczek wiele, byś zrobił dla poklasku

i żeby życie miało smaczek kolejne tabu przełamane

wszak fizjologia ludzka sprawa zostało ohasztagowane,

że dziś cię przeczyściła kawa

bo każden kto nie jest łamaga na okolyczność daje hasztaga

   ref: Więc jeśli też masz tak….

Jeżeli chcecie posłuchać tej piosenki na żywo, to śledźcie profil FB „Teściowej” oraz  „Youtube TŚ”. Tam również kolejne superprzeboje, „Tango Veturilo”, „Styliści”, „Poliż English” i inne. A mam również zapewnienie Teściowej, iż temat kawy w piosenkach nie został jeszcze wyczerpany, a my będziemy pilnie śledzić nowości i na pewno Was o nich poinformujemy.

Aby dopełnić informacje, duet Teściowa Śpiewa zyskuje wciąż na popularności. Tekst Beaty wygrał konkurs na hymn Grochowa. Podsumowanie konkursu możecie obczaić tutaj. Ściągniecie tekst i możecie wysłuchać prawykonania hymnu! Inne sukcesy Teściowej to między innymi:

I nagroda i Nagroda Publiczności w III Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha

II nagroda w III Warszawskim Przeglądzie Kapel i Muzyków Ulicznych

ponadto za sukcesy sama Teściowa poczytuje sobie występy na:

12 Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym

występ na Festiwalu Kazimiernikejszyn

występ na Festiwalu Twórczości Nieograniczonej - Zacieralia

Życzę Teściowej, a prywatnie mojej znajomej, jak najwięcej sukcesów i myślę że się do tych życzeń przyłączycie. Do usłyszenia.

Lista komentarzy (0)
Dodaj komentarz