Adam 'Taisum' Musiatewicz Adam 'Taisum' Musiatewicz 29.08.2020
Kategorie: STAR WARS
Skomentuj: 0

Śledztwo w sprawie Jabby de Hutt

Czy śmierci Jabby była winna Leia a może ... kawa?

Osoby podejrzane: Leia Organa (z domu Skywalker)

Świadkowie :C3-PO, Luke Skywalker,  Malakili (opiekun rankora), Gartogg (gamoreański strażnik), Porcellus (kucharz Jabby)

Inne powiązane przestępstwa: Oola twilekianka (śmierć w paszczy rankora), Jubnuk gammoreanin (śmierć w paszczy rankora), Ak-Buz kapitan barki żaglowej (śmierć niewyjaśniona), Phlegmin podkuchenny (śmierć niewyjaśniona)

O tym co się wydarzyło w Pałacu Jabby w czasie kiedy Leia rozpoczęła akcję wyzwolenia Hana Solo możecie przeczytać w krótkim opowiadaniu "Wybór smakosza, opowieść szefa kuchni Jabby" napisaną przez Barbarę Hamly a zawartą w zbiorze opowiadań pod redakcją Kewina J. Andersona; "Opowieści z Pałacu Jabby"

a

Co ma z tym wspólnego kawa? Zacytujmy fragment książki, a własciwie konkretnego opowiadania:

Luke Skywalker, ostatni z mistrzów Jedi, wszedł do pałacu wraz z pierwszymi promieniami wschodzącego słońca. Porcellus dowiedział się o tym, kiedy na palcach przekradł się pomiędzy ciałami śpiących w sali audiencyjnej, niosąc filiżankę winnej kawy i świeżo upieczoną bułeczkę z galaretką, i zobaczył, jak do sali wchodzi Bib Fortuna, a za nim szczupły, skromny mężczyzna średniego wzrostu w czarnych szatach.

- Mówiłem ci, żebyś go nie wpuszczał - zadudnił Jabba, gdy majordomus obudził go, by przyjął stojącego przed nim młodego mężczyznę.

WINNA KAWA, co to jest zapytacie. Opowiem Wam o tym wkrótce, a teraz ważne jest to że serwował ją Porcellus. Możecie się tylko domyślać że była kosztowna, bo Jabba byle czego nie wkładał do ust. Chociaż w sumie wkładał byle co, bo np. wątróbka larwy piaskowej* nie brzmi zachęcajaco, czego doświadczyła sama Leia.

* czy larwy mają wątróbkę? A jeżeli nawet, to jakiej wielkości musiała być ta larwa?

No i według autorki opowiadania to właśnie Porcellus był pośrednio winny, dlaczego to możecie sobie przeczytać tutaj ⇒ WYBÓR SMAKOSZA

Jak wyglądał PORCELLUS? Możemy zobaczyć jego wyobrażenie 2 60 numerze Star Wars Insider. Oto on:

1

Jednak w grze MMORPG STAR WARS  GALAXIES wygląda juz tak:

a

Jednak w 36 sekundzie załaczonej sceny z filmu Powrót Jedi. kiedy Luke wkracza do Pałacu Jabby widzimy postać, pojawiającą się z tacą, podobną do Duga Sebulby z Prequeli?

W końcu jak to jest z tym Porcellusem podającym kawę, człowiek czy inny stwór? I czy to owa WINNA KAWA jest winna śmierci Jabby?

Lista komentarzy (0)
Dodaj komentarz